Penny Market deschide un nou magazin în județul Maramureș
Rețeaua de magazine Penny Market se extinde cu o nouă unitate în Baia Sprie, județul Maramureș, ajungând astfel la 241 de spații deschise în România.
Noul magazin Penny Market este situat pe strada Câmpului nr. 1A și are un spațiu de vânzare de 853 mp și o echipă de 15 angajați. Locația dispune și de un număr de 99 de locuri de parcare, dintre care patru pentru persoanele cu dizabilități, și patru case de marcat.
Penny Market a intrat pe piața locală în 2005 și operează în prezent 241 de magazine la nivel național. Întreaga rețea este deservită de trei centre logistice situate în localitățile Ștefăneștii de Jos, Turda și Bacău. Parte a grupului german Rewe, Penny Market a raportat anul trecut o cifră de afaceri de 3,45 miliarde de lei, în creștere cu 15% față de rezultatele din 2017, iar pentru 2019 avansul va fi tot de “două cifre”, potrivit declarațiilor lui Daniel Gross, Director General Rewe România.





