Lidl deschide un restaurant pop-up în Constanța
Retailerul german Lidl va deschide, la Constanța, restaurantul pop-up La Iordache. Restaurantul va fi deschis în Portul Tomis, în perioada 27-31 iulie, proiectul având rolul de a promova Cămara Noastră, marca proprie a retailerului specializată în produse tradiționale românești. 
Accesul în restaurantul La Iordache se face pe baza de înscriere pe site-ul surprize.lidl.ro/camaranoastra, unde clienții Lidl își pot rezerva un loc gratuit în restaurant. De asemenea, aceștia pot veni însoțiti de două, trei sau patru persoane apropiate.
Constanța este al treilea oraș din țară unde Lidl inaugurează un restaurant de tip pop-up. În luna martie, retailerul a deschis în Centrul Vechi al Capitalei restaurantul La Iordache pentru cinci zile, iar în luna mai restaurantul a fost deschis în Cluj-Napoca, accesul făcându-se tot pe bază de înregistrare.
Lidl deține în România o rețea de 195 de magazine de discount, cea mai recentă inaugurare fiind la Targu Mures, în luna mai a acestui an. Lidl Romania a încheiat anul trecut cu o cifră de afaceri de 4,49 miliarde de lei (1,01 miliarde de euro) și cu un profit de 171 milioane de lei, în creștere cu 286% față de anul 2014.








